top of page

HOMO ABSENTIA

PARODOS ANOTACIJA

Žmonija – vienas organizmas, viename iš retų interviu pandemijos akistatoje yra ištaręs estų kompozitorius Arvo Pärtas. Ji be paliovos skaičiuoja ekonominius ir žmogiškuosius nuostolius, vis matomesnius ataskaitose ir sutrūkinėjusiuose ar prarastuose žmonių ryšiuose. ‘Kylanti’ apsaugotos gyvybės kaina tik paliudija, kaip žmonija susijusi. Ar tai nauja patirtis? Prie panašių apmąstymų ir vertinimų vedė ir ankstesni sukrėtimai, ir šiuolaikinėje kasdienybėje vis retesnė santykių ir vertybių pusiausvyra.

Kaip viskas pasikeičia izoliuojant žmones (Imantas Selenis), dehumanizuojant viešąsias erdves (Paulius Petraitis), atskiriant ir sutraukant žmogiškuosius ryšius (Indrė Urbonaitė), santykius perkeliant į virtualią erdvę (Geistė Kinčinaitytė)? O jei nelieka santykių, ar vis dar yra vietos viešoms paslaptims ir kokia jų kaina (Visvaldas Morkevičius)? Ko vertos uždarytų ar nelankomų muziejų kolekcijos, pasisavintos Marso teritorijos, nejaukiai ištuštėję šalti Pasaulio miestai? Ar gatvėje sutikti žmonės, prisidengę kaukėmis, neprimena prieš apklausą sulaikytų ir tardymo izoliatoriuje tapatybę slepiančių piliečių? Ar galime skenuoti savo atmintį, suskaitmeninti gyvenimo kelionės patirtis, virtualizuoti santykius? Galima ir verta klausti, net jei nepavyks atsakyti iš tikro. Iš tikro bus tik tada, jei bus šalia Tas, dėl kurio visa tai.

Trūksta / nėra žmogaus / homo absentia – tai svarbių Lietuvos menininkų, neretai ir jaunų, paroda atvirose erdvėse ribojamų Lietuvos muziejų ir galerijų kontekste. Daugelis kūrinių – gerokai prieš prasidedant savanoriškai ar priverstinei izoliacijai įkūnytos įžvalgos ar surinktos praradimų dokumentacijos. Parodą inspiravo „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje sukaupti fotografijos kūriniai.

Parodos organizatorius / Organiser – Lewben Art Foundation

Parodos kuratorius / Curator – Gintaras Česonis

Menininkai / Artists: Geistė M. Kinčinaitytė, Visvaldas Morkevičius, Paulius Petraitis, Imantas Selenis, Indrė Urbonaitė

Parodos grafikos dizainerė / Graphic designer – Ugnė Balčiūnaitė

 

Partneriai / Partners: Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė, JCDecaux

 

Rėmėjai / Sponsors: Lewben, Enercom Capital, Strategy Labs, Nordgain, Ellex Valiunas, Orion, Lietuvos kultūros taryba, Živilė ir Jonas Garbaravičiai, Lina ir Tomas Kučinskai

 

Draugai / Friends – Svema

 

Informaciniai rėmėjai / Media Sponsors: artnews.lt, Echo Gone Wrong, 7 meno dienos

 

Foto / Photo - Imantas Selenis

bottom of page