top of page

LAF VILNIUS

LEWBEN ART FOUNDATION MENO CENTRAS VILNIUJE

INTRO

Projektuojamas objektas yra Vilniaus Senamiestyje, Bernardinų ir Šiltadaržio g. sankirtoje.
Pastato statybos metai datuojami XV-XVI amžių sankirtoje, ne kartą rekonstruotas, aptinkami gotikos, baroko, klasicizmo stiliai.

Pastatas, kuriame projektuojamas objektas patenka į saugomą teritoriją - Vilniaus senamiestį, jis taip pat yra saugomas UNESCO. Pastatas Bernardinų g. yra saugomo pastatų komplekso dalis, o pats pastatas vadinamas pietiniu namu.

 

ARCHITEKTŪRINĖ IDĖJA, SPRENDIMAI

 

Pagrindinė architektūrinė mintis yra atskleisti patalpų erdvinį charakterį ir istorinę vertę, bei atrasti skoningus kontrastus su šiuolaikiniais sprendimais. Trumpas idėjos apibūdinimas - saikingas, bet išraiškingas šiuolaikinių architektūrinių elementų panaudojimas [šiuolaikinio meno galerijos funkcijai užtikrinti] išgrynintame istoriniame kontekste.

 

PATALPŲ IŠPLANAVIMAS

 

Perplanavus patalpas čia bus suformuotas koridorius - meno knygynėlis, infocentras, biuras, dvi didelės ekspozicinės erdvės ir multifunkcinė patalpa [mediateka, workshopai, susitikimai] su paslėpta sandėliavimo zona [meno kūriniams].
Sanitarinės ir pagalbinės patalpos bus koncentruotai įrengtos prie esamų komunikacijų, kaip atskiras blokas, su šiuolaikiška, kontrastuojančia apdaila.

bottom of page