top of page

BANK OF LITHUANIA

COMPETITION, 2nd PRIZE

LIETUVOS BANKAS | KONKURSINIS PROJEKTAS | 2-oji vieta

 

URBANISTINĖ IDĖJA


Urbanistiniai sprendiniai yra išplaukę iš aplinkinio užstatymo ir susiformavusios aplinkos - aukščių, krypčių. Pastato struktūrą sudaro du pagrindiniai tūriai ir jų jungtis. Vienas pastato korpusas yra bendroje ritmikoje ir kryptyje su daugiabučių namų kvartalais aplink sklypą, o kitas korpusas replikuoja labai svarbios arterijos - Žirmūnų gatvės - krypčiai. Taip pat svarbus ir pastato aukštingumas - jo korpusai aukštėja nuo Žirmūnų gatvės linkio link esamų dvylikaaukščių, taip sudarydamas harmoningą palaipsniui augantį siluetą, kuris regimas nuo svarbių apžvalgos taškų - Žirmūnų gatvės, Kareivių gatvės ašimi nuo tilto per Nerį ir šių gatvių sankirtos.
Naujasis pastato korpusas sklype orientuotas taip, kad būtų kuo arčiau gatvės, kurtų viešo, prieinamo objekto įvaizdį. Iš to susiklosto, kad antžeminė parkavimo aikštelės dalis orientuojama sklypo vakaruose. Kadangi parkingo zona priartėja prie šalia esančių gyvenamųjų pastatų, ją būtina humanizuoti.


ARCHITEKTŪRINĖ IDĖJA


Pastato architektūrą padiktuoja urbanistiniai sprendimai, pastato funkcijų visuma ir požiūrio visuma. Kuriame tokią architektūrą, kad tai atspindėtų naują, aktualų požiūrį į Valstybinį objektą. Pastatas architektūrinė ir urbanistinė visuma turi eiti koja kojon su čia dirbančių žmonių veikla, tobulėjimu ir kuriama pridėtine verte. Šiandieniniu požiūriu - tai vienas be kito neįsivaizduojami dalykai.
Architektūrinę kompoziciją kuria du tūriai, kuriuos jungia stilobatinė dalis. Projektuojant naujus aukščius, esamą [negriaunamą] korpusą kompoziciškai jungiame būtent į šią stilobatinę dalį ir taip jis tampa architektūrinio ansamblio visumos dalimi. Šio korpuso architektūros nesiūlome keisti iš esmės, taip išdėstome savo pagarbią poziciją į esamą pastatą, kaip architektūros kūrinį ir renkamės dialogo tarp skirtingų laikmečių ir skirtingos architektūros kelią.

bottom of page